WYKAZ SZKÓŁ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU  „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT”

 

 

Nasz uczeń z klasy 5TI Kamil Sikora zakwalifikował się do II etapu LXXVI Olimpiady Matematycznej. To najbardziej prestiżowe zawody matematyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce, odbywające się corocznie, począwszy od roku szkolnego 1949/1950. W każdej edycji bierze w niej udział około 2 tysięcy osób. Do startu uprawnieni są uczniowie polskich szkół oraz obywatele polscy uczący się za granicą.

Lista zakwalifikowanych

 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele Matematyki, Uczniowie.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Z matematyką za pan brat”.

W roku szkolnym 2024/2025 będzie organizowana V jubileuszowa edycja Konkursu. Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Z matematyką za pan brat” jest Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu. „Z matematyką za pan brat” to konkurs bezpłatny, międzyszkolny, adresowany do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych. 

 

Ogromny sukces uczniów ZST w Ustroniu !!!

Nasza reprezentacja w składzie Jan Probosz, Paweł Probosz oraz Franciszek Małyjurek zwyciężyła w Licealiadzie Szkół Średnich w Biegach Narciarskich chłopców !!! Do rywalizacji przystąpiło w sumie 6 reprezentacji a najgroźniejszym rywalem byli koledzy, którzy reprezentowali ZS w Istebnej .

 
W związku z grudniowymi obchodami Światowego Dnia AIDS również nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS".
W ramach akcji odbyły się pogadanki, przedstawione zostały najważniejsze informacje o HIV i AIDS, quiz wiedzy dotyczący tej tematyki a także konkurs plastyczny.
Z przyjemnością informuję, że uczennica Weronika Jankowska z klasy V zdobyła I miejsce w w/w konkursie. Wielkie gratulacje, niesamowity talent plastyczny! Na pochwałę zasługują również uczniowie klasy I technikum za udział w quizie wiedzy na temat HIV i AIDS.