20 września br. reprezentacja Szkolnego Klubu Szachowego – Patryk Piec, Ernest Bogdan (obaj kl. 4GT) i Mateusz Skiba (kl. 4PT) wzięła udział w odbywających się w  katowickim Spodku Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół SYNERISE CUP KATOWICE 2022.

Nasi uczniowie, Kamil Sikora (2TI) oraz Mateusz Martynek (1TMI), wzięli udział w VIII Beskidzkim Dyktandzie O Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Miło jest nam poinformować, że praca Natalii Kulig, uczennicy 1 klasy Br Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu zajęła II miejsceOgólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym (etap powiatowy). Jury konkursu, tj. Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Cieszynie oraz Komisja MDP, miało przed sobą trudne zadanie, bo musiało wybrać najlepsze, spośród 72 zgłoszonych prac – tym bardziej gratulujemy Natalii, że znalazła się w gronie laureatów! Poniżej przedstawiamy pracę Natalii pt. „Ognisty płomień”.
(jm)

Od 30 kwietnia do 3 maja na terenie Ustronia odbywała się kolejna edycja Downhill City Tour - ekstremalnych  form kolarstwa górskiego, przeniesionych z gór w teren miejski. Miłośnicy adrenaliny oraz aktywnego wypoczynku  rywalizowali ze sobą w  urban downhillu, downhillu, na pumptracku oraz w MTB. W urbanie, w kategorii junior wicemistrzem został  uczeń naszej szkoły, Maciej Zawada. Maćku, gratulujemy Ci sukcesu, sprawności fizycznej oraz wyjątkowych  umiejętności!

We wtorek 8 marca w ZST został rozegrany finał Mistrzostw Szkoły League of Legends.

W zaciętym pojedynku zmierzyły się drużyny KajakiGamers2 (Jakub Wałach 3TP, Mateusz Skiba 3TP, Ernest Bogdan 3GT, Adam Dobosz 3TP, Karim Ramadan 3TP)  oraz Garnuch E-sports (Oskar Szturc 1B, Michał Szalbót 1TIM, Piotr Bestwina 1TIM, Dawid Sroka 1P, Jakub Żyła 1TIM).