27 września na obiektach KS Kuźnia w Ustroniu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Dnia Sportu. Pogoda była fantastyczna dzięki czemu zabawa była naprawdę udana! W tym roku rywalizowaliśmy w Sztafecie 4x 200 m, konkurencjach siłowych - rzut piłką lekarską oraz klasowym przeciąganiu liny. Natomiast największym zainteresowaniem cieszyła się inna konkurencja siłowa - wyciskanie sztangi leżąc !!! Zgromadziła liczne grono dopingujących dzięki czemu uzyskiwane  wyniki również były imponujące !!! W tym roku startowaliśmy w kategorii Open. Co ważne do rywalizacji przystąpiły również dziewczęta !!! Na koniec zmagań odbył się szkolne Mistrzostwa w piłce nożnej.

 

Jeszcze przed letnimi wakacjami, początkiem czerwca, podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zainaugurował konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych. W konkursie tym, organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), mogły wziąć udział wszystkie szkoły w Polsce. Nagrodą były mobilne pracownie komputerowe (MPK), które obejmują: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

 

Za nami finał trzeciej edycji konkursu „Z matematyką za pan brat” organizowanego przez ZST w Ustroniu, a kierowanego do uczniów szkół podstawowych. Nad jego przygotowaniem, a następnie prawidłowym przebiegiem czuwali prof. Rober Żywczak oraz prof. Wiesława Łużak. W pracach komisji konkursowej wziął udział także uczeń klasy III TI, Kamil Sikora.

 
W dniu 5 września 2023 wzięliśmy udział w Konkursie wiedzy o Sejmie, który został zorganizowany z inicjatywy Pana posła Przemysława Koperskiego. Po bardzo ciekawym wykładzie na temat historii oraz architektury budynku Sejmu uczniowie przystąpili do napisania krótkiego testu. Później był czas na spotkanie z Panem posłem Przemysławem Koperskim, który odpowiadał ma pytania młodzieży.

 

17 maja Kamil Sikora (kl. 3TI) oraz Mateusz Martynek (kl. 2TMI) wzięli udział w dyktandzie o tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Językowe zmagania odbywały się tradycyjnie w ramach XXIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, którego organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej. Honorowy patronat nad konkursem objął, podobnie jak w ubiegłych latach, profesor Jerzy Bralczyk.