W 82 rocznicę zburzenia ustrońskiej Synagogi, na ulicy Ogrodowej, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających to tragiczne wydarzenie oraz zamordowanych 77 ustrońskich Żydów."

Nasi uczniowie uczestniczyli w ustrońskich obchodach 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Pana Burmistrza oraz złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem ofiar II wojny światowej.

25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Był to rok wyjątkowy trudny dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Osiem miesięcy z dziesięciu przypadających na naukę spędziliśmy przed komputerem, pozbawieni możliwości bezpośredniego kontaktu z koleżankami i kolegami z pracy i ze szkoły. Niemniej jednak wydaje się, że młodzież i dorośli członkowie naszej szkolnej społeczności potrafili się do tej sytuacji dostosować na tyle, by kontynuować naukę i nauczanie. Spotkaliśmy się dzisiaj w całkiem dobrych humorach i odebraliśmy świadectwa. Najlepsze z nich należą do następujących uczniów:

Na kulturowej  mapie Ustronia znajduje się  wiele interesujących, wartych  zobaczenia  miejsc. Wśród nich na uwagę z pewnością zasługują Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz nowo otwarty Dworzec Dobrych Myśli. Oba te obiekty  odwiedzili 18 czerwca uczniowie klasy 2PT i wynieśli z tych wizyt same pozytywne wrażenia.