Na kulturowej  mapie Ustronia znajduje się  wiele interesujących, wartych  zobaczenia  miejsc. Wśród nich na uwagę z pewnością zasługują Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz nowo otwarty Dworzec Dobrych Myśli. Oba te obiekty  odwiedzili 18 czerwca uczniowie klasy 2PT i wynieśli z tych wizyt same pozytywne wrażenia.

Korzystając z pięknej pogody, w środę 16 czerwca klasa 1TI wybrała się na wycieczkę do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Czego tam nie było... Mayan, Hyperloop, Formuła 1, czy owiana złą sławą Zadra. To tylko niektóre z atrakcji z jakich korzystaliśmy. Jednym słowem: Dla każdego coś miłego.

W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie ZST w Ustroniu wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w Rajdzie Górskim „Czantoria Wielka i Mała”. W taki aktywny, ale zarazem skłaniający do integracji zespołów klasowych sposób świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.