Po raz pierwszy w naszej szkole  informatycy i programiści prowadzeni równolegle zdawali  egzaminy w tym samym czasie. Dwóch ambitnych uczniów naszej szkoły Jerzy Młynarczyk (kl. Technik programista) i Jakub Bojda (kl. Technik informatyk) wykorzystało tą sposobność i zdobyli po dwa zawody: technika programisty i technika informatyka. Było to możliwe dzięki temu, że plan lekcji w naszej szkole umożliwia uczniowi zdolnemu wybór, w jakich zajęciach zawodowych będzie uczestniczył. Nie bez znaczenia jest również możliwość indywidualnych konsultacji z nauczycielami informatycznych i programistycznych przedmiotów zawodowych. Ponadto nauczyciele ci tworzą notatki i materiały dla uczniów w chmurze, zatem uczniowie, których nie było na lekcji, mogą się z nimi zapoznać w domu. Uczniowie zdobyli taką wiedzę, że bez wahania przystąpili również do rozszerzonej matury z informatyki. Wynik matury z informatyki rozszerzonej  można przedstawić na wyższej uczelni na kierunkach informatycznych w procesie rekrutacji zamiast wyniku z matematyki rozszerzonej. Gratulujemy uczniom, którzy potrafili maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez ZST w Ustroniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy 24 maja odwiedzili naszą szkołę, by poznać jej ofertę, przyszłe grono pedagogiczne, sale i ich wyposażenie oraz poznać i poczuć atmosferę „Kajaków”, której nigdzie indziej nie znajdziecie.

Dokładnie 49 uczniów z klas 1TIP i 1TM wraz z opiekunami pojechało na wycieczkę do Budapesztu w dniach 22-23 maja. Trasa wiodła początkowo do stolicy Słowacji – Bratysławy, a następnie, po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej przez Gyor do stolicy Węgier, w której znaleźliśmy się we wczesnych godzinach popołudniowych.

W minioną sobotę, 18 maja,reprezentacja naszej szkoły, skład której tworzyli uczniowie klasy 2 tpi - Jan Cieślar, Tomasz Dymski, Kacper Kicia, Igor Secman i Jakub Wojciechowski uczestniczyla w 24 Biegu po Nowe Życie w Wiśle. To ważna inicjatywa społeczna, która promuje dzialania prozdrowotne oraz idee transplantologii narządów.