Pandemia trwa w najlepsze, końca nauczania zdalnego nie widać... Zamieszczam krótki filmik, przypominający jak za "starych dobrych czasów" pracowała nasza szkoła.

Z okazji przypadającego dziś Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” chcemy Was zaprosić do uczestnictwa w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. Koncert ma upamiętnić tych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej desperacko walczyli z władzą komunistyczną o odzyskanie niepodległej ojczyzny.

Koncert można obejrzeć online o 18.30

Szczegóły w serwisie YouTube: @zespolslaskofficial oraz w serwisie Facebook: @zespolslask

oraz http://www.zespolslask.pl/pl/aktualnosci/20159/koncert-ku-czci-zolnierzy-wykletych/

Serdecznie polecamy ten koncert naszym Uczniom i wszystkim obserwującym stronę.

Czas świąt, jak żaden inny, skłania do czynienia dobra i pomagania innym. Wolontariat  bliski jest także uczniom naszej szkoły, którzy w tym roku wzięli udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Jej celem, oprócz niesienia pomocy, jest budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności  za drugiego człowieka.

Jak co roku 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania  niepodległości. Zazwyczaj uczniowie przygotowują uroczysty apel połączony z krótką prezentacją  przypominająca okoliczności tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia. W tym roku, mimo "pandemicznej" rzeczywistości, jest podobnie, z tą tylko różnicą,że spotykamy się on line. Zapraszam zatem do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Karolinę Białożyt z 2 BG i Nikodema Janika z IIIAT, powstaniu której patronowały Panie Jolanta Myrmus i  Barbara Cieślar.