Czas świąt, jak żaden inny, skłania do czynienia dobra i pomagania innym. Wolontariat  bliski jest także uczniom naszej szkoły, którzy w tym roku wzięli udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Jej celem, oprócz niesienia pomocy, jest budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności  za drugiego człowieka.

Jak co roku 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania  niepodległości. Zazwyczaj uczniowie przygotowują uroczysty apel połączony z krótką prezentacją  przypominająca okoliczności tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia. W tym roku, mimo "pandemicznej" rzeczywistości, jest podobnie, z tą tylko różnicą,że spotykamy się on line. Zapraszam zatem do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Karolinę Białożyt z 2 BG i Nikodema Janika z IIIAT, powstaniu której patronowały Panie Jolanta Myrmus i  Barbara Cieślar.

We wrześniu tego roku otrzymaliśmy grant na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu biblioteka wzbogaci się o kilkaset nowych pozycji. Dziś otrzymaliśmy pierwszą partię nowości wydawniczych. Jest ich ponad sześćset. Wśród nich znajdują się popularne powieści młodzieżowe o różnorodnej tematyce, poradniki, a także komiksy. Znajdą wśród nich coś dla siebie zarówno miłośnicy fantastyki, jak i tradycyjnych historii miłosnych.

Czekamy na kolejne dostawy , wśród których będzie   popularnonaukowa  literatura z zakresu informatyki, szeroko pojętej mechaniki i różnych  „technicznych” dziedzin naukowych oraz lektury szkolne dla pięcioletniego technikum.

Październikowe święto miało w tym roku odmienny charakter niż zwykle, ale nie zabrakło w nim tego, co  najważniejsze – pamięci o nauczycielach i pracownikach oświaty. Zadbali o to przewodniczący poszczególnych klas oraz Samorząd Uczniowski na czele z Larysą Hołomek. „W  imieniu młodzieży ZST  chciałabym życzyć  Pani Dyrektor Katarzynie Kałuży, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły  dużo zdrowia, wytrwałości, zadowolenia z wykonywanego zawodu  oraz owocnej współpracy z nami”. Miłym upominkiem od SU był nieodzowny w pracy nauczyciela zestaw, tj.  kubek z herbatą.