Muzeum Ustrońskie słynie ze swej gościnności, niepowtarzalnej atmosfery, bogatej oferty oraz ciekawych inicjatyw. Jedną z nich było przygotowanie dla uczniów naszej szkoły gry terenowej na temat historii ustrońskiego przemysłu. Okoliczności zabawy nie były przypadkowe, ponieważ 18 kwietnia placówka obchodziła swoje 38 urodziny - w ten sposób mogliśmy świętować je wspólnie. Uczniowie, podzieleni na kilkuosobowe zespoły, rywalizowali ze sobą, pogłębiając jednocześnie swoją wiedzę o swojej małej, lokalnej  Ojczyźnie. Zabawa była przednia, zwłaszcza, że jednym z ostatnich zadań gry było odnalezienie i zrobienie sobie zdjęcia (selfie) z XVIII wieczną figurą rzeźbą Hutnika- efekty pomysłowości uczniów można podziwiać w fotorelacji. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz pracownikom muzeum za ciekawie spędzony czas oraz życzymy kolejnych lat tak prężnej i twórczej pracy.