W środę 6 marca mechanicy z klasy 1TM wybrali się na wycieczkę do firmy „KUBALA” w Goleszowie. Firma działa od roku 1987, będąc laureatem rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbes’a dla tych, którzy zwiększają swoją wartość i jednocześnie „robią to w sposób uczciwy i transparentny”.

14 grudnia mechanicy z klasy 1TM pojechali na wycieczkę do Huty w Trzyńcu, która jest największą czeską hutą z kapitałem krajowym i produkuje najwięcej stali w Republice Czeskiej. Tradycja produkcji stali sięga 1839 roku,  a obecnie produkty wywożone są do ponad 60 krajów na całym świecie.

 

28 listopada mechanicy z klas 2TM i 3TMI pojechali na wycieczkę do fabryki Hyundai Motor Manufacturing. Jest to jedna z najnowocześniejszych w Europie i na świecie fabryk produkujących samochody marki Hyundai, a konkretnie 3 modele: i30, Kona oraz Tucson. Samochody produkowane są w wersjach spalinowej, hybrydowej i elektrycznej.  Fabryka została wybudowana w miejscowości Nošovice w Czechach.

 

9 maja uczniowie ZST w Ustroniu pojechali na wycieczkę do Zakładu Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o. w Strumieniu. Istniejąca od 1995 roku firma jest jednym z największych w Europie producentów systemów transportu i magazynowania części oraz podzespołów samochodowych. Jej klientami są największe koncerny motoryzacyjne i poddostawcy branży automotive. Zakład wykonuje usługi cynkowania ogniowego (dysponuje największą ocynkownią ogniową na Podbeskidziu) oraz cynkowania galwanicznego. Zakres jego działalności obejmuje także wtryskiwanie tworzyw sztucznych, projektowanie i wykonawstwo form wtryskowych oraz wytwórstwo elementów z poliuretanu.