Technikum Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu jest jedyną szkołą w powiecie cieszyńskim kształcącą w tym zawodzie!

Technicy mechanicy pracują nie tylko w przemyśle, lecz także w budownictwie, górnictwie, komunikacji i transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki, a ze względu na wszechstronne przygotowanie w dziedzinie technologii mechanicznych technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym umożliwiającym łatwe przekwalifikowanie,  co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia.

Wielkimi krokami zbliża się nabór do szkół ponadpodstawowych. Na rok szkolny 2021/2022 przygotowaliśmy dla Was nową ofertę edukacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły i życzymy samych trafnych i przemyślanych wyborów!

Technik Spawalnictwa - mamy nowy zawód!

Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, która umożliwia wam kształcenie w zawodzie technik spawalnictwa o symbolu cyfrowym 311516.

ZST - najlepszy wybór dla Ciebie! Ten tytuł mówi chyba wszystko. Uczniowie naszej szkoły, wykazali się nie lada inicjatywą tworząc nowy, profesjonalny film o ZST. Po raz pierwszy w historii film powstał w 100% według inwencji własnej uczniów, a do jego nakręcenia użyto nawet ujęć z drona! Film został zamieszczony na szkolnym kanale YouTube.