Technik Spawalnictwa - mamy nowy zawód!

Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, która umożliwia wam kształcenie w zawodzie technik spawalnictwa o symbolu cyfrowym 311516.

Wielkimi krokami zbliża się nabór do szkół ponadpodstawowych. Na rok szkolny 2021/2022 przygotowaliśmy dla Was nową ofertę edukacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły i życzymy samych trafnych i przemyślanych wyborów!

Od 17.05 kandydaci do pierwszych klas mogą logować się do systemu naboru Vulcan. Link znajduje się poniżej:

LINK DO REKRUTACJI  >

Wszystkie informacje związane z naborem elektronicznym, znajdziecie Państwo tutaj:

INFORMACJE  >

Technik informatyk to zawód, którego z dobrymi rezultatami nauczamy od 7 lat. Naszym niewątpliwym atutem są cztery nowoczesne pracownie informatyczne wyposażone w:  zestawy komputerowe, stacje serwerowe, laptopy, drukarkę 3D, skaner  3D oraz stoły i zestawy  montażowe.

Nie wiesz jaki zawód wybrać? Zapraszamy do ZST w Ustroniu.

Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa trzy lata. W tym czasie uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną w wybranym przez siebie zawodzie.

• W klasie I - uczniowie uczęszczają na praktyki dwa dni w tygodniu. W pozostałych dniach odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole.
  • W klasach II oraz III - uczniowie uczęszczają na praktyki trzy dni w tygodniu. W pozostałych dniach odbywa się nauka przedmiotów ogólnokształcących w szkole.

Zwieńczeniem nauki jest egzamin zawodowy, dający uprawnienia do pracy w wybranym zawodzie. Egzamin odbywa się w drugim semestrze klasy trzeciej.

ZST w Ustroniu specjalizuje się w nauce w zawodach: elektromechanik, sprzedawca, oraz w dowolnym zawodzie w ramach klasy wielozawodowej.