W dniu 6.04.2021 odbyły się dwa turnieje:

- II Puchar Dyrektora ZST Ustroń cz.2 (6 rund, P'15)

- IV Otwarty Turniej w ZST Ustroń (9 rund, P'15)

 

Technikum Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu jest jedyną szkołą w powiecie cieszyńskim kształcącą w tym zawodzie!


Technicy mechanicy pracują nie tylko w przemyśle, lecz także w budownictwie, górnictwie, komunikacji i transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki, a ze względu na wszechstronne przygotowanie w dziedzinie technologii mechanicznych technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym umożliwiającym łatwe przekwalifikowanie,  co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia.

Wielkimi krokami zbliża się nabór do szkół ponadpodstawowych. Na rok szkolny 2021/2022 przygotowaliśmy dla Was nową ofertę edukacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły i życzymy samych trafnych i przemyślanych wyborów!

II Turniej o Puchar Dyrektora cz.2 i IV Otwarty Turniej szachowy w ZST Ustroń

                                                   

Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu zaprasza na II Turniej o Puchar Dyrektora cz.2 oraz IV Otwarty Turniej, które odbędą się
6 kwietnia 2021 o godz.  9:00 (Lichess).


Regulaminy konkursów i wszystkie szczegółowe informację znajdują się na stronach:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_281/regulations.html?l=pl

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_283/regulations.html?l=pl

Zapraszamy serdecznie!

ZST - najlepszy wybór dla Ciebie! Ten tytuł mówi chyba wszystko. Uczniowie naszej szkoły, wykazali się nie lada inicjatywą tworząc nowy, profesjonalny film o ZST. Po raz pierwszy w historii film powstał w 100% według inwencji własnej uczniów, a do jego nakręcenia użyto nawet ujęć z drona! Film został zamieszczony na szkolnym kanale YouTube.

Pandemia trwa w najlepsze, końca nauczania zdalnego nie widać... Zamieszczam krótki filmik, przypominający jak za "starych dobrych czasów" pracowała nasza szkoła.

 

Technik Spawalnictwa - mamy nowy zawód!

Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, która umożliwia wam kształcenie w zawodzie technik spawalnictwa o symbolu cyfrowym 311516. 

 

W dniu 1.03.2021 odbył się I Turniej o Puchar PrescIT.

Z okazji przypadającego dziś Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” chcemy Was zaprosić do uczestnictwa w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. Koncert ma upamiętnić tych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej desperacko walczyli z władzą komunistyczną o odzyskanie niepodległej ojczyzny.

Koncert można obejrzeć online o 18.30

Szczegóły w serwisie YouTube: @zespolslaskofficial oraz w serwisie Facebook: @zespolslask

oraz http://www.zespolslask.pl/pl/aktualnosci/20159/koncert-ku-czci-zolnierzy-wykletych/

Serdecznie polecamy ten koncert naszym Uczniom i wszystkim obserwującym stronę.