27 września na obiektach KS Kuźnia w Ustroniu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Dnia Sportu. Pogoda była fantastyczna dzięki czemu zabawa była naprawdę udana! W tym roku rywalizowaliśmy w Sztafecie 4x 200 m, konkurencjach siłowych - rzut piłką lekarską oraz klasowym przeciąganiu liny. Natomiast największym zainteresowaniem cieszyła się inna konkurencja siłowa - wyciskanie sztangi leżąc !!! Zgromadziła liczne grono dopingujących dzięki czemu uzyskiwane  wyniki również były imponujące !!! W tym roku startowaliśmy w kategorii Open. Co ważne do rywalizacji przystąpiły również dziewczęta !!! Na koniec zmagań odbył się szkolne Mistrzostwa w piłce nożnej.

W poniedziałek 25 września, młodzież ZST ponownie gościła w Energylandii. Korzystając z jesiennej pogody z radością korzystaliśmy z oferty parku rozrywki. Park oferuje 123 różne atrakcje, więc dla każdego coś miłego. Pomimo tak ogromnego wyboru oraz różnorodności, największym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje strefy "ekstremalnej". Zintegrowani i naładowani energią, no cóż, czas było wracać...

Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Myrmus, Robert Żywczak oraz Wojciech Nawrocki.

 

Jeszcze przed letnimi wakacjami, początkiem czerwca, podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zainaugurował konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych. W konkursie tym, organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), mogły wziąć udział wszystkie szkoły w Polsce. Nagrodą były mobilne pracownie komputerowe (MPK), które obejmują: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

 

W dniu 15 września 2023 r przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Apelu Pamięci oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym istnienie ustrońskiej Synagogi żydowskiej, która została zburzona przez Niemców niedługo po wybuchu II wojny światowej.

 

W dniu 15 września odbyła się V edycja najstarszego cyklu turniejów szachowych w naszej szkole. Turniej rozgrywany był w 5 rundach, tempo P'5. Sędzią Głównym był Patryk Piec. W turnieju wzięło udział 14 zawodników. Po zaciętych walkach zwycięzcą okazał się Mateusz Skiba z klasy 5PT, a drugie miejsce zajął zawodnik KS Kuźnia Ustroń, a jednocześnie Prezes Szkolnego Klubu Szachowego Michał Hampel z klasy 3TIM, zaś ostatnie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Cichemu reprezentującemu również klasę 3TIM i KS Kuźnia Ustroń.

 

Znakomita pogoda towarzyszyła uczniom klas 1TIP i 1TM, którzy wraz ze swoimi wychowawcami mgr Alicją Krzywoń i mgr. inż. Markiem Sikorą wybrali się na wycieczkę integracyjną do jednego z najbardziej znanych, kultowych miejsc w Ustroniu, czyli na słynną Kępę u Jonka. Prawie każda piesza wycieczka na Małą Czantorię przechodzi właśnie przez to pole biwakowe, na którym często organizowane są także różnego rodzaju imprezy. Nazwa tego miejsca pochodzi od Pana Jana Cieślara, który w tym miejscu  miał kiedyś gospodę i schronisko.

 

Wydział medyczny Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach przygotował z tej okazji warsztaty, które miały na celu podniesienie świadomości uczniów i mieszkańców Ustronia na temat znaczenia fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych oraz propagowanie szeroko pojętej fizjoprofilaktyki. Klasa 2tpi miała okazję wziąć udział w warsztatach profilaktycznych, podczas których ćwiczyli jogę, nordic walking oraz pamięć i koncentracje. Mogli również sprawdzić stan skóry głowy, wykonać spirometrię czy przekonać się, jak trudno poruszać się na wózku inwalidzkim. 

 
W dniu 5 września 2023 wzięliśmy udział w Konkursie wiedzy o Sejmie, który został zorganizowany z inicjatywy Pana posła Przemysława Koperskiego. Po bardzo ciekawym wykładzie na temat historii oraz architektury budynku Sejmu uczniowie przystąpili do napisania krótkiego testu. Później był czas na spotkanie z Panem posłem Przemysławem Koperskim, który odpowiadał ma pytania młodzieży.

 

Składka ubiezpieczenia dla uczniów w roku szkonym 2023/2024 wynosi 60 zł. Uczniowie nieprzystępujący do ubezpieczenia w szkole, zobowiązani są przedstawić stosowne oświadczenie.

Informacje dotyczące warunków ubezpieczenia uczniów znajdują się w plikach do pobrania.