25 czerwca odwiedził naszą szkołę kierownik Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu Pan Janusz Bieńkowski, aby omówić kontynuację współpracy w zakresie realizacji projektu „Praktyka na miarę sukcesu”, który zapewni uczniom technikum miesięczne praktyki zawodowe w Niemczech.

Rozpoczęcie projektu planowane jest na wrzesień 2019, a trwać będzie on 2 lata.Jest to projekt mobilności ponadnarodowej realizowany na zasadach Programu Erasmus+ - sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Warto przypomnieć, że dzięki udanej współpracy z Centrum nasi mechanicy i informatycy brali już udział w projekcie pn. „Europejska praktyka – klucz do zatrudnienia”, w trakcie którego odbyli miesięczną praktykę zawodową w Dreźnie w Niemczech w okresie kwiecień-maj 2018r.