Technik Spawalnictwa - mamy nowy zawód!

Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, która umożliwia wam kształcenie w zawodzie technik spawalnictwa o symbolu cyfrowym 311516. 

 

 
Spawacz 2021
 

Technik spawalnictwa to jeden spośród 28 zawodów, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa. Technik spawalnictwa został dodany do listy zawodów szkolnictwa branżowego na początku 2020 roku.

Do tej pory zawód spawacza można było zdobyć jedynie na kursach. Od nowego roku szkolnego, jako odpowiedź na obecne zapotrzebowanie rynku pracy, młodzież szkół podstawowych będzie mogła kształcić się w naszej szkole pod okiem fachowców, jako technik spawalnictwa.


 Tylko u nas będziesz miał możliwość zdobyć uprawnienia spawacza !


Zobacz szczegółowy opis kształcenia w zawodzie:

TECHNIK SPAWALNICTWA 


Według rankingu Dziennika Zachodniego, technik spawalnictwa jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w woj. śląskim.    Zobacz artykuł w DZ