W ubiegłym tygodniu, w czwartek 18 stycznia uczniowie klas 1TIP i 1TM w liczbie 42 chłopaków i 1 dziewczyna wybrali się ze swoimi wychowawcami mgr Alicją Krzywoń, mgr. inż. Markiem Sikorą oraz mgr Aleksandrą Kozieł do miejscowości Istebna Kubalonka. Stamtąd, oczywiście po zbiórce i odprawie, mieliśmy okazję przejechać się na saniach konnych (w sumie aż 4 zaprzęgi) na trasie w kierunku Stecówki. Była okazja do delikatnych bitew na śnieżki oraz prób śpiewania kultowych, góralskich pieśni kuligowych. Mniej więcej w 3/4 drogi nastąpił nawrót końmi i powrót do punktu startu.

      Okazało się, że nie był to jeszcze koniec atrakcji, ponieważ wozacy podwieźli nas pod sam szałas góralski, gdzie powitała nas organizatorka naszej wyprawy Pani Dorota Cieślar, matka jednego z naszych uczniów. Czekały już na nas znakomite kiełbaski z pieczywem i dodatkami prosto z szałasowego ogniska, a także specjalnie upieczone wyśmienite ciasto. Poza tym, można było zaspokoić pragnienie nieograniczoną ilością góralskiej, przepysznej herbaty. Pani Dorota cały czas dbała o nasze fajne samopoczucie.

      Kulig udał się znakomicie, pomimo lekkiej mżawki, było wszystko co powinno być, czyli wrażenia z jazdy w pięknej okolicy, kiełbaski w góralskim szałasie, a także tradycyjna już bitwa na śnieżki i śpiewy lekko góralskie. Cała wycieczka przebiegła we wspaniałej atmosferze i zakończyła się szczęśliwym powrotem uczniów do domów rodzinnych. Opiekunowie zachowanie uczniów określili, jako wzorowe. Teraz pozostaje nam poczekać do wiosny na następną kultową wycieczkę.

(ms, zdjęcia-kr)