Transplantologia ratuje życie! To puenta spotkania, do którego doszło w naszej szkole w ramach projektu „Transplantologia na 6”, szerzącego świadomość wśród młodzieży na temat przeszczepów. Gościliśmy u nas Grzegorza Pilarza, dr Filipa Szeremetę oraz pana Jana – pacjenta po przeszczepieniu  nerki, którą otrzymał od dawcy 17 lat temu – opowiadał nam historię swojego nowego życia. Nasza szkoła czynnie wspiera polską transplantologię  - w zeszłym roku grupa wolontariuszy uczestniczyła w „Biegu po Nowe Życie”, który od lat odbywa się w Wiśle – była to historyczna edycja, ponieważ pierwszy raz do sztafety dołączyli uczniowie szkół średnich jako brakujące ogniwo w szerzeniu idei dawstwa. W tym roku nasza reprezentacja pobiegnie znów, a stanie się to już 18 maja. Warto wówczas wybrać się do Wisły!