„Beksiński w Ustroniu” to tytuł wystawy, którą od grudnia można oglądać w Muzeum Ustrońskim im. Jana Jarockiego z okazji  35 – lecia istnienia placówki. Prezentowane prace zmarłego tragicznie artysty pochodzą z Muzeum Historycznego w Sanoku, a ich wybór doskonale ilustruje ścieżki jego twórczego rozwoju.

Z dziełami Zdzisława Beksińskiego w ramach lekcji plastyki zapoznali się uczniowie klasy 1TMI. Malarstwo oraz wybrana fotografia artystyczna Mistrza zrobiły na młodzieży olbrzymie wrażenie!  Z nie mniejszym zainteresowaniem  uczniowie obejrzeli także pozostałe wystawy ustrońskiego muzeum – etnograficzną, dotyczącą historii uzdrowiska, a także hutnictwa oraz kuźnictwa. Duże emocje wzbudziła wystawa  „W kręgu dawnych zabawek”, dzięki której chłopcy mogli się na chwilę przenieść do krainy dzieciństwa. Dziękujemy za to, że mogliśmy spędzić w muzeum czas w sposób wartościowy,  zdobywając cenną wiedzę, ale przy okazji także dobrze się bawiąc, o co zadbał nasz przewodnik. Dziękujemy!