ZST - najlepszy wybór dla Ciebie!


Ustrońskie technikum to szkoła z 70- letnią tradycją.  Na trwale wpisała się w historię i krajobraz Ustronia. Wysokie umiejętności oraz kwalifikacje absolwentów były wielokrotnie doceniane przez pracodawców.

 

Przejdź do działu:     Historia


Bazą naszej szkoły jest profesjonalna kadra nauczycielska z wieloletnim doświadczeniem w nauce zawodu i  przygotowaniu uczniów do egzaminów zawodowych oraz maturalnych. Nie bez znaczenia jest również nauka w małych, kameralnych grupach. Z nami zdobędziesz wymarzony zawód. Wiemy jak to zrobić.

Na wysoką jakość kształcenia w naszej szkole  wpływa również wieloletnia, efektywna współpraca z lokalnymi pracodawcami. Ułatwia ona absolwentom zdobycie atrakcyjnej pracy. Nasze kierunki kształcenia objęte są patronatem naukowym UŚ w Katowicach, ATH w Bielsku-Białej, WSB w Poznaniu i CRL w Zawierciu. Z nami bez problemu odnajdziesz się na rynku pracy.

Dodatkowe zalety naszej szkoły to: dobra lokalizacja w samym centrum Ustronia, bogato wyposażone, nowoczesne pracownie informatyczne i mechaniczne, innowacyjny park maszynowy mieszczący się na terenie szkoły.

 

Zobacz nasze pracownie:

Informatyczne    Mechaniczne    Elektryczne    Warsztaty


Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzajach projektach, wycieczkach, warsztatach oraz wykładach organizowanych przez szkoły wyższe, placówki badawcze, a także różnego rodzaju organizacje.

 

Przejdź do działu:     Współpraca


Mamy też niemałe sukcesy w różnorodnych konkursach i projektach, w które młodzież się angażuje bardzo chętnie. Przykładem może być sala komputerowej nr 3, w której znajduje się mobilna pracownia informatyczna. Jest to nagroda za udział w konkursie #OSE wyzwanie w 2020 roku. Wyposażenie pracowni składa się z 16 wysokiej klasy laptopów wraz z oprogramowaniem.

 

Przejdź do działu:     Konkursy i olimpiady


Dziś wracamy do chlubnej tradycji naszej szkoły, otwierając w roku szkolnym 2020-2021 klasę w zawodzie technik spawalnictwa. Nasza szkoła to idealna propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć nowy i poszukiwany zawód na rynku pracy. Oferta naszego technikum jest dostosowana pod aktualne potrzeby rynku pracy. Dotychczas prowadziliśmy rekrutację na trzy rozwijające się kierunki: technik mechanik (CNC), technik informatyk oraz technik programista

W branżowej szkole I stopnia oferujemy kształcenie w zawodach: elektromechanik oraz sprzedawca. Można również podjąć naukę w klasie wielozawodowej.

 

 Przejdź do działu:     Nabór


 (AR, BC, WN)

 

Uczniowie ZST chętnie biorą udział w róznego rodzaju projektach, wycieczkach, warsztatach oraz wykładach organizowanych przez szkoły wyższe, placówki badawcze, a także różnego rodzaju organizacje. Do naszych partnerów należą:

 

 • Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku Białej
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Centrum Kształcenia Zawodowego w Bażanowicach
 • Ogólnopolska sieć edukacyjna OSE
 • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK
 • Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu

Nasza szkoła współpracuje również z lokanymi przedsiębiorstwami i pracodawcami:

 • GK Forge Grelowski – Goleszów
 • Lys Fusion Poland Istebna
 • Kuźnia Skoczów
 • Kubala Ustroń
 • TEKNOMET Goleszów
 • Firma Kuś Goleszów
 • Huta Trzyniec
 • PrescIT
 • PROMOT - Zakłady Metalowe w Cieszynie

 nask    logo CRL       logoGKFORGE     logo ckz 80x90px         trinec alfapresclogo    ose        logo mlogo promot

W marcu 2019 szkoła otrzymała  prestiżowy tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019" w rankingu portalu edukacyjnego PERSPEKTYWY w kategorii  Najlepsze Technika w Polsce.

FE Wiedza Edukacja Rozwoj rgb 1

Nasza szkoła uplasowała się na 382 miejscu w Polsce, co daje nam przywilej posługiwania się Tytułem Brązowej Szkoły 2019.

W rankingu PERSPEKTYW uwzgledniono 500 najlepszych techników w Polsce.


Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowch i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.