24 lutego w naszej szkole odbył się I Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły ZST w Ustroniu o IV i V kategorię oraz Turniej Otwarty.

W obu udział wzięło 36 graczy. Najstarszym z nich był pan Alojzy Burawa (jak okazało się absolwent naszego technikum!), liczący sobie 86 lat, a najmłodszym  7- letni Wiktor Niemczyk.  Nad prawidłowym przebiegiem  konkursu czuwali sędziowie  Karol Linert i Łukasz Foltyn.

Zwycięzcą turnieju został Ernest Bogdan (1GT), którego uhonorowano specjalną statuetką. Drugie miejsce zajął Patryk Piec (1TG), trzecie  zaś Jacek Swoboda (3AT).

W kategorii szkół podstawowych i przedszkoli  najskuteczniej z rywalami poradzili sobie Mateusz Bystranowski, zajmując pierwsze  miejsce, Paweł Stoszek – drugie oraz Wiktor Niemczyk  - trzecie.

W kategorii dorosłych  pierwsze  miejsce zajął pan Grzegorz Kuboszek.

Równoległe do I Turnieju  o Puchar Dyrektora Szkoły ZST rozgrywany był Turniej Otwarty. W kategorii do lat 18 zwyciężył Krzysztof Niemczyk, a Mateusz i Karolina Myrmus zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.

W kategorii dorosłych pierwsze miejsce zajął pan Adolf Burawa, drugie zaś pan Artur Kajzar. Pomysłodawcą turnieju oraz jego współorganizatorem był Patryk Piec, prezes Szkolnego Klubu Szachowego, którego w tych działaniach wspierali pani dyrektor Katarzyna Kałuża oraz opiekunowie klubu szachowego, nauczyciele Marek Sikora oraz Jolanta Myrmus.

Uczestnicy imprezy szachowej otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a miłym akcentem, o który zadbali organizatorzy był słodki poczęstunek dla  wszystkich graczy.

(jm, ms, kr)