Po czterech latach nauki mury szkole opuścili dziś wychowankowie profesora Piotra Kaczmarzyka. Dyrektor ZST, pani Katarzyna Kałuża, podkreśliła w swoim przemówieniu, że w edukacji był to trudny czas dla młodzieży, ponieważ upłynął pod znakiem pandemii, zdalnego nauczania, a obecnie remontu szkoły. Pani dyrektor gratulowała uczniom 4 AT ukończenia szkoły, życzyła im powodzenia na egzaminach, w życiu zawodowym i osobistym.

Wspólnie z wychowawcą wręczyła świadectwa i nagrody wyróżniającym się absolwentom. Za wzorowy stosunek do obowiązków szkolnych wyróżnieni zostali Jakub Cieślar, Dawid Krężelok oraz Paweł Kukuczka. Jakub i Dawid zostali dodatkowo nagrodzeni przez profesora Marka Sikorę za uzyskanie znakomitych wyników z egzaminów zawodowych. Za udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” profesor Jolanta Myrmus wyróżniła Piotra Warskiego-Sikorę, Tomasza Góraka i Michała Pilcha. Za godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych Szkół Średnich Powiatu Cieszyńskiego pani profesor Beata Domagała oraz Mateusz Żebrowski nagrodzili Kacpra Szlachtę, Pawła Zawadę, Michała Pilcha, Piotra Warskiego-Sikorę, Tomasza Góraka oraz Marcina Czyża.

Gościem specjalnym uroczystości była pani Marta Cichy, pracownik firmy ZOWNER- FS, zajmującej się profesjonalnym montażem konstrukcji stalowych. Pani Cichy przedstawiła absolwentom atrakcyjną ofertę pracy na terenie Niemiec w charakterze spawacza lub montera. Firma nie wymaga doświadczenia w zawodzie, przyucza do jego wykonywania od podstaw, nacisk zaś kładzie na chęci do pracy  i otwartości na nowe doświadczenia.

Uroczyste pożegnanie uczniów klasy czwartej przygotowali uczniowie oraz wychowawcy 3PT i  3GT – pani Jolanta Myrmus oraz pan Marek Sikora. Akademię poprowadził Kacper Leński, maturzystów w imieniu młodszych kolegów pożegnali Julia Nowak oraz Mateusz Skiba, a sprawami nagłośnienia, przygotowaniem sprzętu do uroczystości oraz jego  obsługą zajęli się Filip Mróz oraz Kamil Szturc. W imieniu absolwentów głos zabrał Kacper Szlachta.

(jm)