W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie ZST w Ustroniu wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w Rajdzie Górskim „Czantoria Wielka i Mała”. W taki aktywny, ale zarazem skłaniający do integracji zespołów klasowych sposób świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.

 

Wycieczkę  zorganizowali oraz poprowadzili  nauczyciele wychowania fizycznego – profesor Beata Domagała oraz profesor Mateusz Żebrowski. Trasa rajdu obejmowała przemarsz bulwarami nad Wisłą od szkoły pod dolną stację wyciągu Kolei Linowej „Czantoria”, wjazd kolejką, wejście na szczyt Czantorii Wielkiej oraz zejście na pole biwakowe „Kępa u Jonka”. Pod Małą Czantorią odbył się piknik, w trakcie którego uczniowie otrzymali poczęstunek zakupiony z pieniędzy zebranych na Radę Rodziców. Rajd należał do bardzo udanych – dopisała nam pogoda, a wysiłek włożony w górską wędrówkę wynagradzały malownicze widoki oraz miłe towarzystwo.