W dniu 15 września odbyła się V edycja najstarszego cyklu turniejów szachowych w naszej szkole. Turniej rozgrywany był w 5 rundach, tempo P'5. Sędzią Głównym był Patryk Piec. W turnieju wzięło udział 14 zawodników. Po zaciętych walkach zwycięzcą okazał się Mateusz Skiba z klasy 5PT, a drugie miejsce zajął zawodnik KS Kuźnia Ustroń, a jednocześnie Prezes Szkolnego Klubu Szachowego Michał Hampel z klasy 3TIM, zaś ostatnie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Cichemu reprezentującemu również klasę 3TIM i KS Kuźnia Ustroń.

Pomimo trwających jeszcze wakacji Szkolny Klub Szachowy działający w naszym Zespole Szkół już zdążył zorganizować inauguracyjny turniej szachowy o kategorie. Turniej odbył się w dniach 30 i 31 sierpnia, miał charakter otwarty, wzięło w nim udział 23 zawodników, przy czym najmłodszy uczestnik liczył 7 lat, a najstarszy ponad 70. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy (już) 3TMI Mateusz Cichy i Tomasz Dołęgowski.

W dniu 2.06.2023 odbyły się Mistrzostwa ZST Ustroń rozegrano 4 rundy P'60.

Lista Startowa
Nr Foto Tytuł Nazwisko Imię Klasa
1 IV Hampel, Michał 2TIM
2 IV Dołęgowski, Tomasz 2TIM
Nr Tytuł Nazwisko Imię 1r 2r 3r 4r Armagedon
1 IV Hampel, Michał 0b 1 0b 1 0
2 IV Dołęgowski, Tomasz 1 0b 1 0b 1b
Nr Tytuł Nazwisko Imię pkt
1 IV Dołęgowski, Tomasz 3
2 IV Hampel, Michał 2

Mijający tydzień obfitował w rozgrywane w naszej szkole turnieje szachowe. I tak, w poniedziałek i wtorek odbyły się 2 turnieje określone jako „Prezes Patryk Piec CUP” oraz „Prezes Patryk Piec CUP Kids”. Pierwszy turniej rozgrywany był na holu warsztatów szkolnych, brało w nim udział 6 zawodników, obejmował 5 rund, P’60+30, a stawką był ranking FIDE. W turnieju tym, w klasyfikacji generalnej zwyciężył Mateusz Myrmus Olimpia Goleszów, w kategorii „Kobiety” Karina Dziedzic Euro Beskidy Łodygowice, w kategorii „Junior” Mateusz Myrmus, a w kategorii „Weteran” Jadwiga Konowoł Olza Pogwizdów.

W dniu 1.06.2023 odbył się turniej pretendentów do mistrzostwa szkoły w szachach.