Końcem kwietnia br. odbyły się rozgrywki szachowe w ramach Turnieju o Puchar Dyrektora ZST. W finale zmierzyło się 5 zawodników reprezentujących ZST Ustroń, SP1 oraz SP6 Ustroń. Zwycięzcą części 6 został Patryk Piec, drugie miejsce zajął Tomasz Dołęgowski (obaj ZST Ustroń), a trzecie Adrian Podżorski (SSz "Olimpia" Goleszów/SP1 Ustroń).

logo

W klasyfikacji generalnej ostatecznie I miejsce zajął Prezes Szkolnego Klubu Szachowego ZST Patryk Piec z klasy 3GT, wyprzedzając Maję Nieckarz SSz "Olimpia" Goleszów/SP6 Ustroń oraz Mateusza Skibę ucznia klasy 3PT ZST.

Ogółem, w całym cyklu rozgrywek wzięło udział łącznie 48 uczniów z naszej szkoły i ustrońskich szkół podstawowych.

Nasi uczniowie osiągnęli również sukces, startując w Otwartych Mistrzostwach ZSGH w Wiśle – Patryk Piec został zwycięzcą tego turnieju, a Tomasz Dołęgowski z klasy 1TMI zajął drugie miejsce. Na czwartym miejscu uplasował się Ernest Bogdan z klasy 3GT.

Gratulujemy ww. zawodnikom, a wszystkim uczestnikom turniejów życzymy sukcesów w rozwijaniu umiejętności i podnoszeniu własnego poziomu gry w tej wspaniałej dyscyplinie sportowej.

(kr, ms)