Po raz dwudziesty drugi odbył się w Wiśle „Bieg po Nowe Życie” – akcja promująca ideę transplantacji narządów. Pierwszy raz w historii marszu  w sztafecie pokonywanej dotąd przez trójki
(osoby znanej, osoby będącej po  przeszczepie oraz przedstawiciela mediów) znalazła się młodzież. Jak podkreślali organizatorzy akcji młodzi ludzie byli w tym wydarzeniu brakującym ogniwem, istotnym dla szerzenia wiedzy oraz społecznego poparcia dla idei przeszczepów.


Bardzo cieszy fakt, że kampania edukacyjna w przypadku szkół będzie kontynuowana - W kolejnych miesiącach szkoły, które się przyłączyły do wydarzenia i zostały ambasadorami polskiej transplantologii, odwiedzą osoby po transplantacjach, opowiedzą o tym, co przeszły, jak teraz żyją, powiedzą więcej o przeszczepieniach i dawstwie narządów – powiedział Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie. Akcja ma bardzo silny przekaz, zwłaszcza dzięki możliwości bezpośredniego kontaktu i rozmów z osobami po przeszczepach i żywymi dawcami, którzy cieszą się pełnią zdrowia i aktywnym życiem


Zespół Szkół Technicznych w tym ważnym wydarzeniu reprezentowali Mateusz Skiba, Jakub Wałach, Jan Mrógała, Nataniel Sutor oraz Weronika Bijok. Jakub Wałach zdobył wraz ze swoją sztafetą Puchar za najlepszy czas przejścia kilometrowego dystansu. Imprezę w Wiśle wyróżnia wspaniała atmosfera oraz doskonała organizacja, za co serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Kątnemu, naszemu opiekunowi. Z „naszej” strony akcję koordynowały prof. Diana Kudybyn oraz Jolanta Myrmus. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w wykonaniu Jolanty Myrmus.
(jm)

IMG_5416
IMG_5436
IMG_5446
IMG_5451
IMG_5458
IMG_5471
IMG_5503
IMG_5506
IMG_5513
IMG_5526
IMG_5583
IMG_5591
IMG_5599
IMG_5620
IMG_5641
IMG_5657
IMG_5672
IMG_5676
IMG_5699
IMG_5709
IMG_5738