Kamil Sikora oraz Kacper Niemczyk, uczniowie 4TI, wzięli udział w X Jubileuszowym Dyktandzie o tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Dyktando odbyło się w kampusie  Uniwersytetu Bielsko- Bialskiego w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, a poprowadził je wybitny językoznawca, Członek Rady Języka Polskiego, profesor Jerzy Bralczyk.

W tegorocznych zmaganiach ortograficznych wzięło udział 75 śmiałków, którzy zmierzyli się z tekstem ułożonym przez dr Ewelinę Gajewską, współorganizatorkę dyktanda, opowiadającym o podróży globtrotera Hipolita w Beskidy. Miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli w tym prestiżowym konkursie wysokie lokaty – Kamil Sikora  4, a Kacper Niemczyk – 17 miejsce.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości  - Kamil Sikora został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, a Kacper Niemczyk finalistą konkursu „Z ortografią na co dzień”. Gratulujemy!!!

 

IMG_4823