20 września br. reprezentacja Szkolnego Klubu Szachowego – Patryk Piec, Ernest Bogdan (obaj kl. 4GT) i Mateusz Skiba (kl. 4PT) wzięła udział w odbywających się w  katowickim Spodku Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół SYNERISE CUP KATOWICE 2022.

W tym niesamowitym miejscu od ponad 50 lat goszczą największe wydarzenia kulturalne i sportowe, a od 2016 także ww. impreza sportowa. Po dwóch latach obostrzeń i ograniczeń ten wyjątkowy turniej wrócił w 100%. Jak oświadczyli organizatorzy: „w  tegorocznym turnieju każdy zawodnik wygrywa. Już sam udział w zawodach wymaga odwagi, dlatego wszyscy uczestnicy naszego turnieju otrzymają pakiety startowe oraz będą mogli odebrać dyplom uczestnictwa w zawodach”.

      W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników z różnych typów szkół, a partie rozgrywane były systemem szwajcarskim, 7 rund, 7 min/zawodnika. Organizatorem mistrzostw był katowicki klub sportowy UKS 21 PODLESIE i firma 64 POLA, a gospodarzem Miasto Katowice, sponsorem tytularnym już tradycyjnie firma SYNERISE S.A. z Krakowa. Sędzią Głównym mistrzostw był IA Michał Wejsig.

      Nasi zawodnicy zajęli ostatecznie następujące miejsca: Prezes SKS Patryk Piec 39, Mateusz Skiba 45, a Ernest Bogdan 81. Do walki zagrzewała i dodawała otuchy Pani Prof. Beata Domagała, która sprawowała opiekę nad naszymi uczniami.

(ms, zdjęcia bd)