20 maja został przeprowadzony online II Otwarty Turniej Szachowy ZST Ustroń. Po zaciętych rozgrywkach wyłoniono najlepszych zawodników, a wyniki można obejrzeć w poniższej tabeli.

Najlepszym graczem, zgodnie z oczekiwaniami, okazał się Prezes Szkolnego Klubu Szachowego Patryk Piec z klasy 1GT, drugie miejsce zajął Mateusz Skiba z klasy 1PT, a trzecie Ernest Bogdan z klasy 1GT. 

W dniach 2-4 czerwca planowany jest turniej pretendentów, również online, w którym wezmą udział Patryk Piec, Mateusz Skiba, Ernest Bogdan i Mateusz Podżorski (harmonogram również poniżej). Dwóch najlepszych zawodników zmierzy się w bezpośrednim pojedynku i zagra o mistrzostwo szkoły (4 dni, 1 runda dziennie, tempo P’60). Metoda tego pojedynku zostanie w najbliższym czasie ustalona.

(ms)

harmonogram.jpg
Harmonogram turnieju
lista_startowa.jpg
Lista startowa
wyniki.jpg
Wyniki