W tym roku szkolnym uczniowie naszego technikum po raz pierwszy wzięli udział w Licealiadzie Młodzieży Szkół Powiatu Cieszyńskiego w Szachach.

Nasza reprezentacja walczyła w składzie: Ewa Czewińska z kl. 3A, Mateusz Skiba z kl. 1PT oraz Ernest Bogdan i Patryk Piec z kl. 1GT. Ostatecznie zajęliśmy 8 miejsce (ale nie ostatnie) płacąc niestety tzw. frycowe. Co jednak ważne, byliśmy jedyną drużyną spoza Cieszyna, która wzięła udział w turnieju, co zostało docenione przez organizatorów i sędziów. Ponieważ nasz Klub Szachowy rozwija się bardzo prężnie, w przyszłym roku pokażemy nasze prawdziwe możliwości :)
Przy okazji przypominamy o Drużynowych Mistrzostwach Szkoły, w których zmierzą się reprezentacje poszczególnych klas. Zawody przewidziane są na 13 listopada, bliższych informacji udziela i przyjmuje zapisy Prezes Klubu Szachowego ZST Patryk Piec.
(ms)