#Codeweek 2019 za nami. Po raz pierwszy, ZST brało aktywny udział w europejskim święcie programowania. W ramach codeweek'a nasi uczniowie mieli 10 minut czasu, aby pracować stronę internetową zgodną z HTML5 lub skrypt JavaScript. Do konkursu przystąpiło łącznie 37 uczniów. Jury w składzie: Alicja Krzywoń, Marek Sikora oraz Wojciech Nawrocki oceniło prace konkursowe i w każdej z grup wytypowało zwycięzców.

Wśród programistów z klas 1GT oraz 1PT ex aequo zwyciężyły pace:

Filipa Zięby - strona dotycząca samochodów, spełniająca w całości standardy HTML5

Filipa Mroza -  szablon strony z użyciem stylów css

Wśród informatyków z klasy 3AT zwyciężyła praca

Wiktora Datonia oraz Bartosza Chwistka poświęcona motoryzacji, spełniająca w całości standardy HTML5

Z kolei, przed informatykami z klasy 4AT stało trudniejsze zadanie – należało opracować działajacy skrypt w JS.

W tej kategorii, najlepsza okazała się praca Piotra Kobielusza oraz Kamila Poloka symulująca rzuty wielościennymi kostkami do gry.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Zachęcamy do dalszej aktywności podczas  #Codeweek 2020.

(ak, ms, wn)

Code Week 02