Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w europejskim tygodniu kodowania #CodeWeek 2019.

W jego ramach odbędzie się konkurs szkolny, dedykowany dla przyszłych twórców stron internetowych. Konkurs polega na kodowaniu w języku HTML5 oraz Java Script. Jednak, czas przeznaczony na stworzenie strony internetowej, wynosi tylko 10 minut! W konkursie bedą brały udział klasy:

• 1PT oraz 1GT  (technik programista) - w kategorii "Strona www w 10 minut",
  • 3AT (technik informatyk) - w kategorii "Strona www w 10 minut",
  • 4AT (technik informatyk) w kategorii "Skrypt w 10 minut",
  • Wszyscy chętni uczniowie z pozostałych klas.

Konkurs odbedzie się 16 października 2019 w sali numer 5. Na zaprojektowanie strony lub skryptu o dowolnej tematyce, uczniowie mają maksymalnie 10 minut czasu. Pracować można w maksymalnie w dwuosobowych zespołach.

Kodowanie odbywać się będzie w "czystym" Notepad++, dopuszcza się wcześniejsze przygotowanie materiałów (np. zdjęć i grafik). Zaleca się również wcześniejsze przemyślenie oraz przetestowanie projektu.

Oceniane bedą: efekt końcowy, nakład pracy, jakość i przejrzystość kodu oraz zgodność ze standardami (HTML5, CSS3 oraz JavaScript). Prace zostaną ocenione przez jury w składzie: Alicja Krzywoń, Marek Sikora, Wojciech Nawrocki.  Wszystkich technicznych szczegółow konkursu udziela Wojciech Nawrocki.

HARMONOGRAM KONKURSU:

• Klasy 1GT oraz 1PT - środa, 16.10.2019, lekcja 4
  • Klasa 4AT - środa, 16.10.2019, lekcja 5
  • Klasa 3AT oraz pozostali uczniowie - środa, 16.10.2019, lekcja 7

Wszystkie etapy konkursu odbedą się w sali numer 5. Prośimy o punktualne przybycie. Życzymy powodzenia !

Code Week 02