W dniu 15.03.2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu odbył się etap międzyszkolny pierwszej edycji konkursu „Z matematyką za pan brat”.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy przybyli wraz z opiekunami z pięciu szkół: ze Szkoły Podstawowej im. Jury Gajdzicy z Cisownicy, ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, z Gimnazjum nr 1 im. prof. Jana Szczepańskiego w Ustroniu, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka w Skoczowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wiśle.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Mateusz Gabzdyl ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie, drugie miejsce zajął Jakub Gruszczyński ze Szkoły Podstawowej z Cisownicy, natomiast trzecie Jan Cieślar ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę, a trójka najlepszych nagrody rzeczowe. Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również opiekunowie. Po konkursie wszyscy zwiedzili szkołę i  skorzystali ze specjalnie dla nich przygotowanego mini bufetu.