W pierwszym tygodniu kwietnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie ogłosiła wyniki egzaminów zawodowych, które odbyły się w sesji zimowej, w styczniu br. Komisja na swojej stronie internetowej podaje dane na temat poszczególnych kwalifikacji dla województwa śląskiego, powiatów oraz dla konkretnych szkół. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik z klasy 5PT zdawali egzamin z kwalifikacji MEC.09 „Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń”, która związana jest ze specjalizacją programisty i operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Należy podkreślić, że nasze technikum jest jedyną szkołą średnią w  powiecie cieszyńskim kształcącą w tej, tak poszukiwanej na rynku pracy  specjalizacji.

EGZAMINY ZAWODOWE

SESJA LATO 2024

Informacje na temat egzaminu zawodowego dla technikum oraz szkoły branżowej w sesji letniej 2024.

Pełen harmonogram sesji znajduje się w plikach do pobrania.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki egzaminów zawodowych, które odbyły się w czerwcu i lipcu br. w szkołach średnich województwa śląskiego.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie udostępniła na swojej stronie internetowej wyniki egzaminów zawodowych, które odbyły się w sesji zimowej 2022r. Wyniki dla poszczególnych kwalifikacji podane są dla całego województwa śląskiego, powiatów oraz dla konkretnych szkół. Mechanicy z klasy 4A zdawali egzamin z kwalifikacji MG.44 „Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń” i osiągnęli wynik tzw. zdawalności 100%.

W styczniu br. uczniowie klasy 4A naszego technikum zdawali egzaminy zawodowe z dwóch kwalifikacji. W przypadku techników mechaników był to egzamin z „Organizacji i nadzorowania procesów produkcji maszyn i urządzeń” oznaczony symbolem MG.44, a w przypadku techników informatyków egzamin z „Programowania, tworzenia i administrowania stronami internetowymi i bazami danych” oznaczony symbolem EE.09.