9 maja uczniowie ZST w Ustroniu pojechali na wycieczkę do Zakładu Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o. w Strumieniu. Istniejąca od 1995 roku firma jest jednym z największych w Europie producentów systemów transportu i magazynowania części oraz podzespołów samochodowych. Jej klientami są największe koncerny motoryzacyjne i poddostawcy branży automotive. Zakład wykonuje usługi cynkowania ogniowego (dysponuje największą ocynkownią ogniową na Podbeskidziu) oraz cynkowania galwanicznego. Zakres jego działalności obejmuje także wtryskiwanie tworzyw sztucznych, projektowanie i wykonawstwo form wtryskowych oraz wytwórstwo elementów z poliuretanu.

Młodzież, po odbyciu szkolenia BHP, miała okazję obejrzeć cały zakład, poznać specyfikę pracy różnych działów, a także zapoznać się z aktualną ofertą zatrudnienia. Wśród poszukiwanych przez firmę  pracowników są m.in. spawacze – a taki właśnie kierunek, nowy w naszej ofercie kształcenia, proponujemy   tegorocznym absolwentom  klas ósmych.

Serdecznie dziękujemy prezesowi  firmy Panu Olafowi Sznapce, który zgodził się na zorganizowanie wizyty studyjnej w zakładzie oraz Panu Sebastianowi Szkucikowi, który  zadbał o  jej interesujący oraz bezpieczny przebieg.

(jm)