7 kwietnia, w ramach współpracy naszej szkoły z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, uczniowie klas 3PT oraz 3GT uczestniczyły w Dniach Otwartych uczelni. Młodzież wraz z opiekunami tj. prof. Markiem Sikorą, Jolantą Myrmus oraz Piotrem Kaczmarzykiem skorzystali z wielu ciekawych propozycji przygotowanych na ten dzień przez gospodarzy – m.in. różnych wykładów, pokazów oraz warsztatów.

Po powitaniu gości przez JM Rektora  ATH, dr. hab. inż. Jacka Nowakowskiego, który przedstawił historię bielskiej uczelni, uczniowie wysłuchali inspirującego wywiadu z panią Aleksandrą Jagiełą, absolwentką Wydziału Transportu i Zarządzania, siatkarką, dwukrotną brązową medalistką mistrzostw Europy. Interesujące były także krótkie wykłady zaprezentowane przez pracowników ATH -  ilustrowały one zagadnienia, którymi zajmują się poszczególne wydziały uczelni, a dotyczyły m.in. recyklingu plastikowych butelek, motywacji  oraz depresji. Grupa mechaników obejrzała pokaz z zakresu metalurgii przeprowadzony przez dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki, dra hab. inż. Jacka Pezdę, prof. ATH. Informatycy i programiści mogli m.in. obserwować pracę drukarki 3D, przenieść się w świat gry za pomocą okularów wirtualnej rzeczywistości, sterować poduszkowcem. Nad organizacją i przebiegiem naszej wycieczki w ramach Dni Otwartych, jak co roku zresztą, czuwała pani mgr. Małgorzata Zarębska, koordynator Zespołu ds. Marketingu i Komunikacji Społecznej ATH, za co serdecznie dziękujemy.

(jm, ms, pk)