W piątek 21 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Akademia miała szczególnie uroczysty charakter, ponieważ uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele organu prowadzącego – pani Janina Żagan, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, pan Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu, pan Michał Rajwa, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz pani Beata Lebioda, zastępca  Naczelnika Wydziału Edukacji.

Apel był okazją  do podsumowania wydarzeń mijającego roku oraz nagrodzenia  wyróżniających się uczniów. Nie zabrało również chwil  wzruszenia – wraz w wychowawcą, panią profesor Barbarą Cieślar - Kurek żegnaliśmy absolwentów  klasy 3BR oraz pracujących w ZST nauczycieli – panią profesor Lucynę Bocek, panią profesor Jolantę Grucę oraz księdza Michała Wójcika. W prezentacji zbierającej najważniejsze wydarzenia z życia szkoły znalazły się informacje o konkursach, projektach, akcjach charytatywnych, wycieczkach a także podsumowanie projektu Tecnica Siciliana, którego  uczestnikom wręczone zostały certyfikaty. W imieniu zaproszonych gości głos zabrali pani Żagan oraz pan Kubicus – gratulując uczniom i  gronu pedagogicznemu  sukcesów oraz życząc udanego wypoczynku.

W części artystycznej wystąpili Kacper Niemczyk i Oliwia Maza jako konferansjerzy, Szymon Gazurek i Paweł Cieślar zadbali o oprawę muzyczną, wykonując brawurowo utwór braci Golec „Ściernisko, Wojciech Bocek zaprezentował swoje umiejętności gwarowe w wierszu „Mechanicy” a Krzysztof Pilch i Borys Szmajda rozśmieszali nas w skeczu „Ach, ta dzisiejsza młodzież!”. Nad  przebiegiem uroczystości pod względem technicznym czuwał Patryk Racki oraz Kamil Sikora. Miłym akcentem uroczystości była obecność oraz życzenia od przedstawicielek Rady Rodziców, która ufundowała kwiaty oraz słodki upominek dla nauczycieli i pracowników ZST. Na zakończenie akademii Pani dyrektor Katarzyna Kałuża pogratulowała wyróżnionym uczniom, podziękowała Radzie Rodziców za całoroczną współpracę, wszystkim gościom za przybycie i życzyła udanych, bezpiecznych wakacji. Apel przygotowała ze współpracy z Wojciechem Nawrockim Jolanta Myrmus. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji uroczystości.

 

IMG_9383
IMG_9393
IMG_9403
IMG_9408
IMG_9417
IMG_9420
IMG_9430
IMG_9434
IMG_9446
IMG_9454
IMG_9462
IMG_9472
IMG_9490
IMG_9504
IMG_9515
IMG_9532
IMG_9541
IMG_9563
IMG_9572
IMG_9576
IMG_9583
IMG_9587
IMG_9592
IMG_9600
IMG_9604
IMG_9609