Po raz trzeci nasza szkoła włączyła się do udziału w patriotyczno-charytatywnej akcji „Wizyta św. Mikołaja na Kresach”, mającej na celu zbiórkę darów dla rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

W tym roku polegała ona na przygotowaniu przez klasę paczki ze słodyczami, artykułami szkolnymi, książeczką napisaną w języku polskim oraz życzenia dla obdarowanego dziecka  – do dwóch prezentów trafiły piękne, ręcznie robione kartki autorstwa prof. Alicji Krzywoń. W ramach akcji  udało nam się przygotować 11 paczek – tj. od każdej klasy w szkole. Zbiórkę darów zainicjował i koordynował Samorząd Uczniowski, ale nie zakończyłaby się ona takim rezultatem bez wsparcia i dużego zaangażowania wychowawców klas  oraz samych uczniów, za co jako opiekun SU dziękuję. Szczególne podziękowania należą się także panu Wiesławowi Szarcowi, który paczki dostarczył do punktu zbiorczego w Bielsku – Białej.

(jm)