21 listopada br. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Tego dnia od samego wejścia uczniów i nauczycieli witały uśmiechnięte, żółte buzie wykonane przez uczniów ochotników oraz kartki- zrywki z miłym słowem. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia, chętni uczniowie i nauczyciele byli ubrani na kolorowo.

Dodatkowo można było liczyć na „taryfę ulgową” - nauczyciele nie odpytywali na lekcjach oraz nie było niezapowiedzianych kartkówek. Odbył się także plebiscyt na najbardziej kolorową życzliwą klasę, a na przerwach funkcjonowała pozytywna fotobudka, w której można było zrobić sobie zakręcone i radosne zdjęcia.

Głównym celem Dnia Życzliwości jest uwrażliwienie na drugiego człowieka. Jest to dobry moment, aby przypomnieć sobie jak ważne w codziennym życiu są proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia oraz zwykły uśmiech.

Dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia.