ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZST

24 czerwca zakończyliśmy kolejny rok nauki. Ostatniego dnia szkoły spotkaliśmy się wszyscy na szkolnym holu, by świętować uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Po odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na podsumowanie wyników i wręczenie nagród najlepszym uczniom poszczególnych klas.

Wśród klas technikum najlepszą średnią uzyskała klasa IV T, która ukończyła szkołę. Miejsce 2 uzyskała klasa I TP (średnia klasy 3,65), na miejscu 3 uplasowała się klasa III PT (średnia klasy 3,59)

Szkoła Branżowa

W klasie 2B wyróżniono za bardzo dobre wyniki w nauce następujące uczennice: Kinga Przybyła  (średnia ocen 4,91), Natalia Kluz  (średnia ocen 4,8)

W klasie 3BG  wyróżniono za bardzo dobre wyniki w nauce uczennicę Aleksandrę Procner (średnia ocen 4,84)

W klasie 3BP wyróżniono za bardzo dobre wyniki w nauce uczennicę Joannę Pilch (średnia ocen 4,91)

Technikum

W klasie I TP najlepszymi uczniami okazali się: Adrian Pasterka (średnia ocen 4,89), Dominik Kliś (średnia ocen 4,83) i Dawid Wisełka (średnia ocen 4,76).

W klasie II TI najlepszym uczniem okazał się Kamil Sikora, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole (5,42)

W klasie III PT najlepszym uczniem okazał się Andrzej Worek (średnia ocen 5,0), Mateusz Skiba (średnia ocen 4,85) i Nataniel Sutor (średnia ocen 4,78)

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał uczeń klasy II TI Kamil Sikora

Wręczono również nagrody za wyniki sportowe i osiągnięcia w turniejach szachowych.

Szkolny Dzień Sportu – nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

Piłka lekarska

Indywidualne Mistrzostwa Szkoły wśród dziewcząt zajęła Julia Ziniewicz (2Br), miejsce drugie wywalczyła Kinga Pinkas (2Br).

Wśród chłopców Mistrzostwo Szkoły zdobył Szymon Juroszek z 3GT, która to klasa wywalczyła także I miejsce w klasyfikacji drużynowej, gdzie wraz z Szymonem rzuty oddawali: Hubert Płoskonka i Patryk Piec. Miejsce drugie zajął Kacper Szlachta (4T), a drużynowo klasa I TMI.

Piłeczka palantowa

W tej dyscyplinie dziewczęta zamieniły się miejscami. Mistrzostwo szkoły zdobyła Kinga Pinkas, a Julia Ziniewicz zajęła drugie miejsce.

Mistrzem szkoły w męskiej rywalizacji został Filip Zięba z klasy 3 GT, miejsce drugie wywalczył Patryk Branc z 2 BR, który wraz z kolegami Mateuszem Kusiem i Samuelem Niemczykiem zdobyli drużynowo I miejsce, drugie miejsce przypadło klasie 3TP.

Przeciąganie liny

Dziewczęta z klasy 2Br pokonały koleżanki z klasy 1 Br zajmując tym samym I miejsce. Niekwestionowanym Mistrzem Szkoły w przeciąganiu liny została drużyna chłopców z klasy 2T pokonując w finale kolegów z 3TP,

Piłka nożna

Klasa 3TG i 3TP rozegrały ze sobą mecz finałowy. Zwyciężyła klasa 3GT, która zdobyła mistrzostwo szkoły.

Nagrody szachowe – nagrodzeni uczniowie:

Patryk Piec (3GT) – I miejsce w mistrzostwach szkoły, I miejsce w III szkolnym turnieju szachowym, I miejsce w lidze ZST w 1 i 2 semestrze

Ernest Bogdan (3GT) – II miejsce w mistrzostwach szkoły, III miejsce w III szkolnym turnieju szachowym, II miejsce w lidze ZST w 1 semestrze

Robert Ryszka (3GT) – III miejsce w mistrzostwach szkoły

Julia Nowak (3GT) – I miejsce w mistrzostwach szkoły kobiet, IV miejsce w mistrzostwach szkoły, III miejsce w lidze ZST w 2 semestrze

Kacper Leński (3GT) – II miejsce w lidze ZST w 2 semestrze

Mateusz Skiba (3PT) – II miejsce w szkolnym turnieju szachowym, IV miejsce w mistrzostwach szkoły