Na kulturowej  mapie Ustronia znajduje się  wiele interesujących, wartych  zobaczenia  miejsc. Wśród nich na uwagę z pewnością zasługują Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego oraz nowo otwarty Dworzec Dobrych Myśli. Oba te obiekty  odwiedzili 18 czerwca uczniowie klasy 2PT i wynieśli z tych wizyt same pozytywne wrażenia. 

O historii ustrońskiego przemysłu, uzdrowiska oraz dawnego życia mieszkańców naszego regionu można mówić w sposób ciekawy, z humorem, z  elementami interakcji  - pod okiem przewodnika uczniowie mogli sprawdzić jak ciężkie było żelazko z duszą,  przywitać się ze stuletnim misiem, czy uruchomić specjalne urządzenie do wyrobu masła. Z kolei Dworzec Dobrych Myśli to miejsce magicznie, w którym niezależnie od wieku można miło spędzić czas. To właśnie tu mieści się największa w Europie kolekcja misiów, którą uzupełniają  dwie wystawy: Lalki Świata oraz  Mała Lalka – Wielka Gwiazda, prezentująca ponad pół tysiąca lalek (głównie Barbie) ubranych w dzieła krawiectwa miniaturowego. Uwagę przykuwa nie tylko wielość, ale różnorodność eksponatów oraz historie z nimi związane. Wśród misiów zobaczyć można i te gigantyczne jaki i miniaturowe (w tym  najmniejszego misia w Polsce, którego  trzeba go oglądać przez lupę), autentyczne figurki Uszatka i Kolargola, czy kopię słynnego  misia Jasia Fasoli z autografem Rowana Atkinsona… Dziękujemy ustrońskim muzeom za serdeczne przyjęcie, solidną porcję wiedzy i dobrej zabawy! Do zobaczenia!